ART / Watercolor paintings & Drawings / Blandteknik 3627359
*
nr 362 7359
Blandteknik
Lenght: ()
monogramsign. orientaliskt motiv,34x26
Estimate:
300
Sold:
SEK 1400
Auction date:
Monday May 23 2005
at 16:00:00
- Bid history
Time
Bidder
Bid
20/5 11:08:49
1
1.300 kr
23/5 13:09:13
2
700 kr
23/5 13:09:28
2
900 kr
23/5 13:09:46
2
1.000 kr
23/5 13:10:10
2
1.200 kr
23/5 16:00:09
3
Vinnande bud
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik orientaliskt motiv vattenfärg
-
7363 MIXED MEDIA
Erik Jerken (1898-1947), Sweden. Signed, dated 194..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:37
-
7127 MIXED MEDIA
Francois Gall (1912-1987), France. Gatubild "Mont ..//
Present: SEK 300
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:07
-
8086 MIXED MEDIA
unidentified artist. Signed, mixed media, outer di..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:02
-
8156 MIXED MEDIA
Per Daniel Holm. Signed, Holländskt kanalmotiv. Mi..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:22
-
7215 MIXED MEDIA
Robert Högfeldt (1894-1986), Sweden. Vinterbild me..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:50
*
Blandteknik
nr 362 7359
Blandteknik
Lenght: ()
monogramsign. orientaliskt motiv,34x26
Estimate: | 300 |
---|---|
Sold: | SEK 1400 |
Auction date: |
Monday May 23 2005 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
20/5 11:08:49 | 1 | 1.300 kr |
23/5 13:09:13 | 2 | 700 kr |
23/5 13:09:28 | 2 | 900 kr |
23/5 13:09:46 | 2 | 1.000 kr |
23/5 13:10:10 | 2 | 1.200 kr |
23/5 16:00:09 | 3 | Vinnande bud |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik orientaliskt motiv vattenfärg
-
7363 MIXED MEDIA
Erik Jerken (1898-1947), Sweden. Signed, dated 194..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:37 -
7127 MIXED MEDIA
Francois Gall (1912-1987), France. Gatubild "Mont ..//
Present: SEK 300
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:07 -
8086 MIXED MEDIA
unidentified artist. Signed, mixed media, outer di..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:02
-
8156 MIXED MEDIA
Per Daniel Holm. Signed, Holländskt kanalmotiv. Mi..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:22 -
7215 MIXED MEDIA
Robert Högfeldt (1894-1986), Sweden. Vinterbild me..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:50